Outokummun ryhmänäyttelyt 2023

15.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 1, 5, 6 ja 8, myös pennut

16.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 2, 3, 7 ja 9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 17.07.2023 17:28

RYHMÄ FCI 1 Lammas- ja karjakoirat

australiankarjakoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Stbattalion's Andromeda, Marianne Kaurala, Kiuruvesi
ROP veteraani
Rosebay Fire Star, Marianne Kaurala, Kiuruvesi
SERT NARTTU
Stbattalion's Andromeda, Marianne Kaurala, Kiuruvesi
ROP juniori
Stbattalion's Andromeda, Marianne Kaurala, Kiuruvesi

belgianpaimenkoira, groenendael tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Heather Honey Alias Dakota, Sonja Enlund, Konnuslahti
ROP pentu
Flammeus Meikä Matadori, Annemarie Asikainen & Petri Asikainen, Kuopio
ROP veteraani
Heather Honey Alias Dakota, Sonja Enlund, Konnuslahti

belgianpaimenkoira, malinois tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Pirou Par Principe De La Bergerie Des Bons Soins, Heidi Mäkinen & Enni Mäkinen & Sakari Joenväärä, Vantaa

belgianpaimenkoira, tervueren tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Pyrytuulen Erityisen Komee, Satu Sihvonen, Joutseno
VSP
Pyrytuulen Bohjantuuli, Minna Hämäläinen, Puntala
ROP pentu
Flammeus Nollatoleranssi, Jonna Puustinen, Polvijärvi
ROP veteraani
Pyrytuulen Bohjantuuli, Minna Hämäläinen, Puntala

bordercollie tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Lapintähti Hillitön-Kurvaaja, Valtteri Pennanen, Joensuu
SERT NARTTU
Lapintähti Hillitön-Kurvaaja, Valtteri Pennanen, Joensuu

itäeuroopanpaimenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Pahkavuoren Jannikab, Elina Hämäläinen & Anssi Mutanen, Käsämä
SERT NARTTU
Pahkavuoren Jannikab, Elina Hämäläinen & Anssi Mutanen, Käsämä
ROP juniori
Pahkavuoren Jannikab, Elina Hämäläinen & Anssi Mutanen, Käsämä

lancashirenkarjakoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Heartbay's Arctic Queen, Tarja Lyytikäinen & Merja Huuskonen, Hirvilahti
ROP veteraani
Heartbay's Arctic Queen, Tarja Lyytikäinen & Merja Huuskonen, Hirvilahti
SERT NARTTU
Touch Lucky Moon Light, Tarja Lyytikäinen, Hirvilahti
ROP juniori
Touch Lucky Moon Light, Tarja Lyytikäinen, Hirvilahti

medimurjenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Andrija Columbo Pacis, Outi Huuskonen, Joensuu
VSP
Aquila Dalmatinski Vrisak, Outi Huuskonen, Joensuu

mudi tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Mecseki Bundas Kocos Eeva, Tiina Laukkanen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Mecseki Bundas Kocos Eeva, Tiina Laukkanen, Suonenjoki
ROP juniori
Mecseki Bundas Kocos Eeva, Tiina Laukkanen, Suonenjoki

pitkäkarvainen collie tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Silverlady's Like A Dream, Saara Vikström & Jarkko Keronen, Outokumpu
ROP pentu
Irokon So Much Spark, Janna Kämäräinen, Viinijärvi

pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Berger D'arbazile Saut D'unique Fénix, Helinä Leppänen, Niirala
SERT UROS
Berger D'arbazile Saut D'unique Fénix, Helinä Leppänen, Niirala
ROP juniori
Berger D'arbazile Saut D'unique Fénix, Helinä Leppänen, Niirala

pumi tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Quento's Doketakseli, Katariina Velling, Imatra
SERT NARTTU
Quento's Doketakseli, Katariina Velling, Imatra

saksanpaimenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Easy Choice Perfect Wonder, Marjo Partanen & Jukka Partanen, Varpaisjärvi
VSP
Easy Choice Something Sweet Like Honey, Airi Husso, Kuopio
SERT NARTTU
Easy Choice Something Sweet Like Honey, Airi Husso, Kuopio

saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Easy Choice Zoya, Piia Lukkarinen & Pia Patronen, Iisalmi
SERT NARTTU
Easy Choice Zoya, Piia Lukkarinen & Pia Patronen, Iisalmi
ROP juniori
Easy Choice Zoya, Piia Lukkarinen & Pia Patronen, Iisalmi

schipperke tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Black Wizard's Fan Club Member, Anne Granström, Konnevesi
ROP veteraani
Black Wizard's Fan Club Member, Anne Granström, Konnevesi

shetlanninlammaskoira tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Amarantes Envy Me, Nina Vasara, Pieksämäki
VSP
Genitas Prince Of Whitehaven, Sanna Sillman & Tapani Sillman, Kaavi
ROP pentu
Stellina Sweets Glorioso Gino, Anne-Mari Mertanen, Toivala
ROP veteraani
Amarantes Envy Me, Nina Vasara, Pieksämäki
ROP kasvattaja
Pikikuonon, Sari Hiljanen-Heikkinen, Lievestuore
SERT UROS
Pikikuonon Riski Romanof, Suvi Leinonen & Sari Hiljanen-Heikkinen, Iisalmi
SERT NARTTU
Nicaro'n Diana, Sari Lampinen, Lieksa
ROP juniori
Pikikuonon Pikkunen Pimatsu, Sari Hiljanen-Heikkinen & Paula Virtanen, Lievestuore

sileäkarvainen collie tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Dalimattas My Funny Lemmy Boy, Elina Stenberg, Kuopio

tsekinpaimenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Derdekea Věčná Legenda, Maarit Paldan, Lapinlahti
SERT NARTTU
Harjusalaman Hulina, Mirka Peuraniemi, Ahkionlahti

valkoinenpaimenkoira tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Royal White Wolves Brave Ice Guardian, Patricia Liimatainen, Luumäki
ROP juniori
Royal White Wolves Brave Ice Guardian, Patricia Liimatainen, Luumäki

welsh corgi pembroke tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Nomparellin Key To A Kiss, Helena Eronen, Joensuu
VSP
Nomparellin Imagine Kissing Him, Helena Eronen & Lauri Eronen, Joensuu
ROP pentu
Sacaron Diamond Diadem, Sari Kärki, Kuopio
ROP veteraani
Nomparellin Imagine Kissing Him, Helena Eronen & Lauri Eronen, Joensuu
SERT NARTTU
Sacaron Gardenia Jellymint, Sari Kärki & Sanni Luostarinen, Kuopio



eukana