Outokummun ryhmänäyttelyt 2023

15.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 1, 5, 6 ja 8, myös pennut

16.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 2, 3, 7 ja 9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 17.07.2023 17:28

RYHMÄ FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

amerikankettukoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Lumi, Jani Sirainen, Liperi
SERT NARTTU
Lumi, Jani Sirainen, Liperi

basset hound tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Hot Wings Love At First Sight, Tia Tuhkala, Lahti
VSP
Obelix Di Casa Dal Pino, Tia Tuhkala, Lahti
SERT UROS
Obelix Di Casa Dal Pino, Tia Tuhkala, Lahti
ROP juniori
Obelix Di Casa Dal Pino, Tia Tuhkala, Lahti

beagle tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Hukkapätkän Ma, Niko Ronimus & Piia Ronimus, Varkaus
VSP
Cardiem Sparkling Woods, Satu Laitinen, Kangaslampi
ROP veteraani
Cardiem Colours Forever, Satu Laitinen, Kangaslampi
SERT UROS
Cardiem Sparkling Woods, Satu Laitinen, Kangaslampi
SERT NARTTU
Hukkapätkän Ma, Niko Ronimus & Piia Ronimus, Varkaus
ROP juniori
Kertalaakin Goodness Gracious, Sanni Juvonen & Sanna Simelius-Keski-Korpela, Kuopio

dalmatiankoira tuomari: Leni Finne SUOMI

ROP
Mis-Zer Match Made In Heaven, Sari Vestman & Emmi Halonen, Joensuu
VSP
Mis-Zer Nothing Else Matters, Jutta Kykkänen, Kontiolahti
SERT UROS
Mis-Zer Nothing Else Matters, Jutta Kykkänen, Kontiolahti
SERT NARTTU
Mis-Zer Match Made In Heaven, Sari Vestman & Emmi Halonen, Joensuu
ROP juniori
Mis-Zer Nothing Else Matters, Jutta Kykkänen, Kontiolahti

dreeveri tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Cordynox Elvis, Jukka Turunen, Ilomantsi
VSP
Tulisydämen Gloria, Suvi Mutanen, Polvijärvi
ROP veteraani
Pave, Liisi Turpeinen & Vili Turpeinen, Hammaslahti
SERT UROS
Piki, Raija Heiskanen, Kaavi
SERT NARTTU
Tulisydämen Gloria, Suvi Mutanen, Polvijärvi
ROP juniori
Cordynox Elvis, Jukka Turunen, Ilomantsi

grand basset griffon vendéen tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Minskuhoff's Lots Of Love, Pirjo Spaak, Joensuu

plottinajokoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Bear Patrol Bush, Tuomas Liukkonen & Miika Sotikov, Käsämä
VSP
Bear Patrol Asta, Jari Asuintupa, Isojoki
ROP kasvattaja
Bear Patrol, Satu Karhu, Okskoski
SERT UROS
Bear Patrol Bush, Tuomas Liukkonen & Miika Sotikov, Käsämä
SERT NARTTU
Bear Patrol Asta, Jari Asuintupa, Isojoki

suomenajokoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Arciday's Ukkosilman Sälli Ajosisu, Timo Rissanen, Tuusniemi
VSP
Alapörkän Nätti, Heidi Heikkinen & Jani Heikkinen, Ristijärvi
ROP veteraani
Alapörkän Nätti, Heidi Heikkinen & Jani Heikkinen, Ristijärvi
SERT UROS
Arciday's Ukkosilman Sälli Ajosisu, Timo Rissanen, Tuusniemi
SERT NARTTU
Kellolan Nana, Arja Helena Nevalainen, Juuka
ROP juniori
Honkasuoran Mella, Ritva Tanskanen & Kai Tanskanen, Juuka

venäjänajokoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Bravon Lissu, Arja Helena Nevalainen, Juuka
VSP
Niittyahon Atro, Timo Parviainen & Tea Hakkarainen, Nurmes
SERT UROS
Niittyahon Atro, Timo Parviainen & Tea Hakkarainen, Nurmes
ROP juniori
Niittyahon Atro, Timo Parviainen & Tea Hakkarainen, Nurmes



eukana