Outokummun ryhmänäyttelyt 2023

15.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 1, 5, 6 ja 8, myös pennut

16.07.2023 FCI:n ryhmät FCI 2, 3, 7 ja 9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 17.07.2023 17:28

RYHMÄ FCI 7 Kanakoirat

bretoni tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Majaniemen Zenith Is Total, Jaana Auvinen & Arto Takkunen, Tuusjärvi
VSP
Retkulan Etäyhteys, Mikko Hyvärinen & Sanna Hyvärinen, Joensuu
SERT UROS
Majaniemen Zenith Is Total, Jaana Auvinen & Arto Takkunen, Tuusjärvi
SERT NARTTU
Retkulan Etäyhteys, Mikko Hyvärinen & Sanna Hyvärinen, Joensuu
ROP juniori
Majaniemen Zenith Is Total, Jaana Auvinen & Arto Takkunen, Tuusjärvi

englanninsetteri tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Sett Patrol's November Rain, Eeva Lipponen, Valtimo
ROP veteraani
Cisosan Good Morning, Eeva Lipponen, Valtimo
SERT UROS
Sett Patrol's November Rain, Eeva Lipponen, Valtimo

gordoninsetteri tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Black Moment's Ice Cold, Emmi Malvela, Joensuu
VSP
Black Moment's Ice Queen, Noora Kolari, Vihtari
ROP veteraani
Goango Black I Am Yours, Noora Kolari, Vihtari
SERT UROS
Black Moment's Ice Cold, Emmi Malvela, Joensuu
ROP juniori
Black Moment's Ice Cold, Emmi Malvela, Joensuu

karkeakarvainen saksanseisoja tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Peräänmenijän Kj Britta, Jani Kekäle & Mervi Kekäle, Kitee
VSP
Atrayente Hurja Harry, Kari Pekonen, Kirjavala
SERT UROS
Atrayente Hurja Harry, Kari Pekonen, Kirjavala
SERT NARTTU
Peräänmenijän Kj Britta, Jani Kekäle & Mervi Kekäle, Kitee
ROP juniori
Peräänmenijän Kj Britta, Jani Kekäle & Mervi Kekäle, Kitee

lyhytkarvainen unkarinvizsla tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Riistavaaran Ooza, Inka Vaakanainen & Olli Vaakanainen, Jakokoski
SERT NARTTU
Riistavaaran Ooza, Inka Vaakanainen & Olli Vaakanainen, Jakokoski
ROP juniori
Riistavaaran Ooza, Inka Vaakanainen & Olli Vaakanainen, Jakokoski

pienimünsterinseisoja tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Tätinkiven Loimu, Juuso Tervo, Sotkamo
VSP
Lapinlammen Demi, Suvi-Tuulia Vilokkinen & Jouni Penttinen, Ylämylly
ROP veteraani
Lapinlammen Demi, Suvi-Tuulia Vilokkinen & Jouni Penttinen, Ylämylly
SERT UROS
Tätinkiven Loimu, Juuso Tervo, Sotkamo

punainen irlanninsetteri tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Redword Super Bock Super Rock, Laura Haapalainen, Ilomantsi
VSP
Gorgeous Red Northern Snow, Henna Kuosmanen, Nieminen
ROP veteraani
Gorgeous Red Northern Snow, Henna Kuosmanen, Nieminen
ROP kasvattaja
Redword, Maarit Takala, Leppävesi

punavalkoinen irlanninsetteri tuomari: Harto Stockmari SUOMI

ROP
Redwhitesilk Highland Sunrise, Annahelmi Toroi, Kuopio
ROP veteraani
Redwhitesilk Highland Sunrise, Annahelmi Toroi, Kuopio

stabijhoun tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP pentu
Ohped Dal Unelias Utujoutsi, Mirka Holopainen, Rasivaara



eukana